Sedula geltonžiedė (Cornus Mas) sėklos - 5 vnt (#265)

Perkamiausia
Katalogo numeris:
#265
Prekės unikalus numeris:
SKU00005X0265
6
1.39€

Vidutinio arba stambaus dydžio lapuotis krūmas arba nedidelis medis su tamsiai rudomis šakomis ir žalsvomis šakelėmis. Lapai yra ovalūs, lygiakraščiai, priešiniai. Smulkūs su keturiais geltonais žiedlapiais žiedai sudaro žiedynus. Pražįsta ankstyvą pavasarį, gerokai prieš pasirodant lapams. Vaisius - pailgas raudonas kaulavaisis.
Ši rūšis dėl savo ankstyvų, net anksčiau nei forzicijos, išsiskleidžiančių žiedų taip pat auginama kaip dekoratyvus augalas. Nors šio augalo žiedai ir ne tokie dideli bei ryškūs kaip forzicijos, pats augalas suteikia panašų efektą kraštovaizdžiui.
Vaisiai yra valgomi, tačiau neprinokę būna sutraukiančio skonio. Vaisius prinokęs būna tik tada, kai nukrenta nuo medžio. Sunokęs būna tamsiai raudonas, rūgštaus skonio, primenqančio vyšnios ir spanguolės mišinį. Daugiausia vartojamas gaminti uogienėms. Išėmus kauliukus ir išvirus su cukrumi ir apelsinų sultimis skoniu primena spanguolių padažą. Vaisius taip pat galima valgyti džiovintus. Azerbaidžane ir Armėnijoje vaisiai naudojami distiliuojant degtinę, Turkijoje ir Irane vasarą valgomi sūdyti (kaip užkandis) arba iš jų ruošiamas šerbetas. Kai kurios Ukrainoje komerciškai auginamų geltonųjų sedulų veislės užaugina net iki 4 cm ilgio vaisius. Uogos prisirpsta liepos - rugpjūčio mėnesiais ir savo išvaizda primena kavamedžio uogas.
Aprašymo šaltinis: Wikipedia.org.

Gentis - Cornus
Rūšis - Mas
Pavadinimas - Sedula geltonžiedė
Spec. paruošimas - Būtinas
Klimato zonos - 4 - 8
Aukštis - 15'-25' / 5 - 8 (12) m
Plotis - 15'-20' / 5 - 6 (12) m
Augalo tipas - Krūmas
Vegetacijos tipas - Lapuotis
Augimo vieta - Nereiklus
Augimo greitis - Vidutinis
Dirvos PH - Neutrali, šarminė
Dirvos tipas - Molis ar priemolis, gerai drenuojamas
Drėgmės poreikis - Vidutinis
Naudojimas / paskirtis - Nedidelės gyvatvorės, pavieniui ar grupėmis, miestams, sodyboms
Žydėjimo laikas - Ankstyvas pavasaris
Lapų / žiedų spalva - Žalia / Geltona

DAIGINIMO INSTRUKCIJA
1. Mirkykite sėklas 24 val šiltame vandenyje.
2. Stratifikuokite (kaip aprašyta papildomoje informacijoje) 90 dienų.
3. Po stratifikavimo sėkite sėklos dydžio gylyje. Dirva nuolat turi būti drėgna, bet ne permirkusi.
5. Daiginkite kambario temperatūroje, gerai ventiliuojamoje, nuo skersvėjų ir tiesioginių Saulės spindulių apsaugotoje vietoje.
Sėklas galite sėti ir rudenį į paruoštą dirvą. Tokiu atveju stratifikavimas nereikalingas. Mulčiuokite, apsaugokite nuo graužikų. Sėklos sudygs pavasarį ar vasaros pradžioje. Neleiskite dirvai perdžiūti, apsaugokite nuo tiesioginių Saulės spindulių.

Atsiliepimai: 0
Pastaba: Įvestas tekstas nebus išverstas.
Panašios prekės

Funkciniai slapukai

Šių slapukų išjungti negalima. Jie įsimena tokius Jūsų pasirinkimus kaip kalba, prisijungimai, personalizuotas svetainės atskirų elementų vaizdavimas. Šiuos slapukus galite blokuoti savo naršyklės pagalba, tačiau be jų svetainė neveiks arba veiks netinkamai.

Analitiniai ir statistiniai slapukai

Šie slapukai naudojami marketingo ir reklamos tikslais ir būna diegiami trečiųjų šalių. Jų pagalba analizuojami Jūsų poreikiai, paieškos, kad būtų galima tiksliau pasiūlyti tai, ko ieškote. Šie gali būti išjungti Jūsų naršyklės pagalba.

Rinkodaros slapukai

Šių slapukų pagalba galima analizuoti lankytojų srautus ir navigaciją svetainėje.