Jūsų prekių krepšelis tuščias

Jūs turbūt žinojote, kad dar romėnų laikais, balzaminės tuopos puošė viešąsias žmonių susirinkimo vietas. Pats pavadinimas "Populus" reiškia "Žmonių medis", "Balsamifera" - tai saldžiai kvepiančios medžio sultys arba „balzamas“, kurį išskiria lapai. Patrinkite ką tik nukritusį ar sudžiūvusį lapą rudenį ar žiemą, pauostykite tik naujiems lapams besiskleidžiant - jūs pajusite tą švelnų kvapą. Dėl šio aromato tuopų pumpurai, kartu su rožių žiedlapiais ir kvapniosiomis žolelėmis, parduodami kaip natūralus kvapiklis rūbų spintoms.
Balzaminės tuopos (populus balsamifera) pirmiausia auginamos siekiant gauti vertingos žaliavos – medienos. Nors ji netinkama baldų gamybai, tačiau vertinama popieriaus pramonėje ir statybinių padėklų gamyboje. Nepaisant to, verta sulaužyti tik gana industrinį požiūrį į šią medžių rūšį ir susidomėti jos auginimu savo sode.

Balzaminė tuopa ( Populus balsamifera ) – populiari lapuočių rūšis, priklausanti gluosnių šeimai. Natūraliai auga Šiaurės Amerikos regionuose, dažniausiai rytinėje šio žemyno pakrantėje. Medis užauga iki 30 metrų aukščio.

Balzaminė tuopa – savybės
Būdingas balzaminės tuopos bruožas yra elipsiški, smailūs lapai. Lapija tamsiai žalios spalvos, blizgiu paviršiumi, rudenį pagelsta. Žydėjimo laikotarpis  - kovo-balandžio mėnesiai. Vyriški kačiukai stori ir tamsiai raudonos spalvos, moteriški - žalios spalvos ir daug siauresnės formos. Pasibaigus žydėjimui, formuojasi sėklų kapsulės.
Bitės renka lipnią ir kvapnią pumpurų dervą bei ją naudoja avilių įtrūkimams užsandarinti.
Žievę galima išvirti ir tepti ant žaizdų. Iš kitų medžio dalių taip pat gaminami klijai, virvė ir muilas.
Minkšta medžio mediena naudojama rąstiniams namams statyti. Derva naudojama tepaluose.
Šakos naudojamos pirties vantoms gaminti.

Auginimas
Balzaminės tuopos pasižymi sparčiu augimu ir minimaliomis augimo sąlygomis. Teoriškai medis prisitaikys prie bet kokio tipo dirvožemio. Tačiau geriausiai tuopos auga saulėtose ir drėgnose vietose (todėl balzaminės tuopos dažniausiai aptinkamos pakrantėse ir upių vagose). Tam geriausiai tinka molio dirvožemiai. Nors smėlio dirvožemis šiai rūšiai nėra problema.
Dar vienas šios rūšies privalumas - medis puikiai toleruoja itin žemą temperatūrą.

Priežiūra
Sudarius tinkamas augimo sąlygas, medelių auginimas nereikalaus jokios specialios priežiūros. Suaugę medžiai toleruoja sausras, tačiau jaunus medelius reikėtų laistyti reguliariai. Tuopų nereikia tręšti, nereikai genėti. Be to, medžiui nereikalinga jokia speciali žiemos apsauga.
Kaip jau žinote, tuopos išsiskiria labai greitu augimu. Todėl turėtumėte atidžiai išanalizuoti sodo vietą, kurioje nuspręsite sodinti savo medelį. Tuo labiau, jei šalia yra kitų rūšių medžių ar krūmų, kyla tam tikra rizika, kad balzaminė tuopa juos užgoš, ribos jų augimą.


Susijusios prekės

Funkciniai slapukai

Šių slapukų išjungti negalima. Jie įsimena tokius Jūsų pasirinkimus kaip kalba, prisijungimai, personalizuotas svetainės atskirų elementų vaizdavimas. Šiuos slapukus galite blokuoti savo naršyklės pagalba, tačiau be jų svetainė neveiks arba veiks netinkamai.

Analitiniai ir statistiniai slapukai

Šie slapukai naudojami marketingo ir reklamos tikslais ir būna diegiami trečiųjų šalių. Jų pagalba analizuojami Jūsų poreikiai, paieškos, kad būtų galima tiksliau pasiūlyti tai, ko ieškote. Šie gali būti išjungti Jūsų naršyklės pagalba.

Rinkodaros slapukai

Šių slapukų pagalba galima analizuoti lankytojų srautus ir navigaciją svetainėje.