Vermikulitas – labai lengva medžiaga. Gaunama iš žėručio, kuris susmulkinamas ir kaitinamas aukštoje temperatūroje (iki 900–1 0000C), jos kiekis padidėja nuo 15 iki 20 kartų.
Vermikulitas sulaiko didelį kiekį vandens bei teigiamus jonus – magnį, kalcį, kalį, tad labia sėkmingai naudojamas kaip priedas substratams, nes padidina substratų buferiškumą ir pagerina jų fizines savybes, atlieka aeravimo funkciją.
Gryno jo, kaip substrato, daržovėms auginti nepatartina naudoti, nes jis sulaiko katijonus – taip sutrikdomas maisto elementų balansas šaknų zonoje.
Vermikulitas – sterili medžiaga, todėl patariame jį naudoti sėklų stratifikavimui, o sumaišius su durpėmis ar kita daiginimui skirta žeme - ir daiginimui.
Jei sėklų daiginimui reikalinga stratifikacija:
1. Sudrėkinkite vermikulitą.
2. Stratifikavimui skirtas sėklas sumaišykite su vermikulitu. Jo kiekis turi būti tris kartus didesnis už stratifikuojamų sėklų tūrį.
3. Sėklas ir vermikulitą patalpinkite į styginį maišelį (dažnai galite naudoti tą patį maišelį, kuriame sėklas ir gaunate). Maišelį užsekite, kad oras negalėtų patekti į jo vidų.
4. Maišelį laikykite nurodytą laiką šaldytuve (+2-+4C). Stratifikavimo laikas visada nurodomas daiginimo instrukcijoje.
5. Periodiškai (bent kartą į savaitę) tikrinkite, kad mišinys neišdžiūtų (tai gali atsitikti, jei maišelis nėra sandarus), neatsirastų pelėsis. Jei pastebėjote, kad trūksta drėgmės, pakartokite naudojimo instrukcijos pirmame punkte nurodytą procedūrą. Jei atsirado pelėsis, mišinį nedelsiant išplaukite po tekančiu švariu vandeniu nei toliau tęskite stratifikavimą.
6. Po stratifikavimo, sėklas atsargiai išimkite arba kartu su vermikulitu sėkite į atskirus indelius. Juos siūlome pripildyti lygiomis dalimis vermikulito ir daiginimui skirto durpių mišinio.
Visas katalogas