0
Įsimintų sąrašas
Jūsų prekių krepšelis tuščias
Krepšelis

Tai sodininkams ir daržininkams yra labai svarbi informacija, kuri leidžia nustatyti ar pasirinktas norimas auginti augalas gali augti konkrečioje vietoje. Tam yra sukurti atsparumo žemėlapiai.
Jei norite, kad medis, krūmas arba kitas daugiametis augalas gerai augtų ten kur Jūs gyvenate, neužtenka tinkamai parinkti dirvą, saulėtą ar nuo vėjo apsaugotą vietą.
Jei klimato sąlygos, tokios kaip aukščiausia ar žemiausia temperatūra, kritulių kiekis, nėra tinkamos, visos Jūsų pastangos metai po metų džiaugtis augalu bus bergždžios.
Dėl šios priežasties, besirenkantiems patinkantį augalą ar jų sėklas, aprašymuose nurodėme atsparumo zonas.
Jei zona yra nurodyta, pavyzdžiui 4-9, augalui tinkamos zonos yra 4, 5, 6, 7, 8 bei 9. Turėkite omenyje, kad reikėtų atsižvelgti ir į konkrečiai Jūsų vietovėje esančias sąlygas – drėgnumą, dirvą, vėjuotumą, nes tai taip pat tiesiogiai veikia augalą visos jo vegetacijos metu. Labai pravartu pasikonsultuoti su vietiniais medelynų specialistais, kuriuos augalus verta auginti būtent Jūsų gyvenamoje vietoje.

Žemiau pateikta kiekvienos zonos žemiausių temperatūrų išraiška:
Zona 1: žemiau -46 C
Zona 2: nuo -46 iki -40 C
Zona 3: nuo -40 iki -34 C
Zona 4: nuo -34 iki -29 C
Zona 5: nuo -29 iki -23 C
Zona 6: nuo -23 iki -18 C
Zona 7: nuo -18 iki -12 C
Zona 8: nuo -12 iki -7 C
Zona 9: nuo -7 iki -1 C
Zona 10: nuo -1 iki +4 C
Zona 11: virš +4 C

Lietuvos klimato zonos
Lietuva yra vėsiojo vidutinio klimato zonoje su vidutinio šiltumo vasaromis bei vidutinio šaltumo žiemomis. Vidutinė liepos mėnesio temperatūra yra apie 17 °C, žiemą – apie -5 °C; intervalas tarp temperatūrų yra apie 20 °C. Lietuvoje buvo labai karštų vasarų, kai oras sušildavo iki 35 °C, ir labai šaltų žiemų, kai oras atšaldavo iki -25 °C, o naktimis – iki -35 °C.
Pagal klimato atšiaurumo zoną Lietuva dar prieš keletą metų buvo priskiriama trims klimato zonoms - 4-6. Tačiau atsižvelgiant į per paskutinius 10 metų užfiksuotas klimatinius duomenis, žemėlapis buvo pakoreguotas. Pagal jį dabar Lietuvoje beliko tik 2 klimato zonos 5-6.
2022 metais Lietuvos hidrometeorologijos centras paskelbė detalesnį segmentavimą bei pajūrį priskyrė 7 zonai.


Čia matoma, kad Rytų Lietuva yra 5-oje zoną, likusi Lietuvos dalis – 6 zonoje, tik pats pajūris (dėl švelnesnių žiemų) patenka į 7-ą zoną.
Vis dėlto, aklai šiuo žemėlapiu, kaip ri orų prognoze, pasitikėti negalima, nes praktiškai tinkamos sąlygos augalams augti priklauso ne tik nuo temperatūros, bet ir teritorijos apstatymo, vėjuotumo, pirmosios šalnos datos, vyraujančių vėjų, sniego dangos sluoksnio ir panašiai.


Funkciniai slapukai

Šių slapukų išjungti negalima. Jie įsimena tokius Jūsų pasirinkimus kaip kalba, prisijungimai, personalizuotas svetainės atskirų elementų vaizdavimas. Šiuos slapukus galite blokuoti savo naršyklės pagalba, tačiau be jų svetainė neveiks arba veiks netinkamai.

Analitiniai ir statistiniai slapukai

Šie slapukai naudojami marketingo ir reklamos tikslais ir būna diegiami trečiųjų šalių. Jų pagalba analizuojami Jūsų poreikiai, paieškos, kad būtų galima tiksliau pasiūlyti tai, ko ieškote. Šie gali būti išjungti Jūsų naršyklės pagalba.

Rinkodaros slapukai

Šių slapukų pagalba galima analizuoti lankytojų srautus ir navigaciją svetainėje.