Jūsų prekių krepšelis tuščias

Jei kada nors svajojote sėkmingai užsiauginti savo figmedį, tai galite padaryti. Net jei neturite didelio sodo, figos mielai augs dideliame vazone saulėtoje terasoje. Mėgaukitės nuostabiu augintiniu, kuris sunokins daug skanių, saldžių, sultingų vaisių.

Figmedis (ficus carica) LITTLE MISS FIGGY
Figmedžiai dar gali būti vadinami paprastosiomis figomis, karijaus figomis, figmedžiais arba vaisinėmis figomis. Tai šilkmedžių šeimai ( Moraceae) priklausanti medžių ar krūmų rūšis. Gimtoji augimo vieta - Artimųjų Rytų ir Viduržemio jūros baseino šalys. Vėliau, kaip rūšis, buvo introdukuota, išplito ir dabar auga Mikronezijoje, Australijoje, JAV, Ekvadore ir kai kuriose Europos šalyse.
LITTLE MISS FIGGY veislę Jungtinėse Amerikos Valstijose išvedė Michael Nobles. Tai veislė su trumpais tarpbambliais, kurių dėka išlaikoma kompaktiška forma ir nedidelis aukštis (iki maždaug 90 cm). Tai labai vešli veislė, gausiai vaisius vedanti ant vienerių metų ūglių. Vaisiai saldūs, bordo rudos spalvos.
Dėl savo kompaktiško dydžio puikiai tinka auginti konteineriuose, terasose, balkonuose.
Ši veislė ištveria iki -15°C šaltį, todėl mūsų klimato sąlygomis juos būtina žiemojimui pernešti į vidaus arba nešildomas patalpas.
Figa žydi prieš vystantis lapams. Maži, geltoni žiedai pasirodo kovo ir balandžio sandūroje. Vaisiai vystosi liepos mėnesį, subręsta rugsėjo pabaigoje.
Lapai, dideli, standūs, penkiapirščiai, giliai įpjauti.
Figas galima valgyti ir apdorotas, ir žalias. Jos tinka užkandžiams, uogienėms, iš jų gaminamas kompotas. Šviežiose figose yra apie 80% vandens, 12–25% cukraus, 1,3% baltymų, pektino, C, B vitaminų, karotino, daug mineralinių druskų, įskaitant kalį, kalcį, magnį ir fosforą.
Vaisius galima džiovinti. Džiovinimas vyksta 40–50°C temperatūroje. Taip išdžiūvusios figos nepraranda naudingųjų savybių ir medžiagų.
Pietų Europoje iš jų gaminamas figų vynas.
Džiovintos ir skrudintos figos naudojamos kaip kavos pakaitalas. Gėrimas padeda sergant peršalimu, gerklės infekcijomis ir sloga.

Priežiūra ir auginimas
Mėgsta humusingą, laidžią, derlingą, neutralios arba silpnai šarminio rūgštingumo dirvą.
Auginimui vazone parinkite saulėtą ir nuo vėjo apsaugotą, vietą. Tam puikiai tiks pietinė terasa ar prie pietinės pastato sienos. Nuo sienos atsispindėję Saulės spinduliai augalą papildomai šildys, todėl jis duos gausesnius vaisius, vaisiai bus saldesni, o pats augalas – stipresnis.
Augimo laikotarpiu laistoma gausiai. Tręšiama didesnio kalio kiekio trąšomis. Naudojant azotines trąšas (pvz., mėšlą), augalas per daug augs ir neduoda vaisių.
Veislė atspari sausrai, aukštai temperatūrai ir ligoms. Tačiau negalima leisti perdžiūti derėjimo metu, nes vaisiai nesivystys ir nukris.
Atsparumas šalčiui iki -15C, tad žiemojimui parinkite šviesias, nedaug arba visai nešildomas patalpas.Taip pat galite palikti žiemoti su vazonėliais įkasus į žemę šiltnamyje (esant didesniems šalčiams išlieka apšalimo rizika). 


Susijusios prekės

Funkciniai slapukai

Šių slapukų išjungti negalima. Jie įsimena tokius Jūsų pasirinkimus kaip kalba, prisijungimai, personalizuotas svetainės atskirų elementų vaizdavimas. Šiuos slapukus galite blokuoti savo naršyklės pagalba, tačiau be jų svetainė neveiks arba veiks netinkamai.

Analitiniai ir statistiniai slapukai

Šie slapukai naudojami marketingo ir reklamos tikslais ir būna diegiami trečiųjų šalių. Jų pagalba analizuojami Jūsų poreikiai, paieškos, kad būtų galima tiksliau pasiūlyti tai, ko ieškote. Šie gali būti išjungti Jūsų naršyklės pagalba.

Rinkodaros slapukai

Šių slapukų pagalba galima analizuoti lankytojų srautus ir navigaciją svetainėje.