Įsimintų sąrašas
Jūsų prekių krepšelis tuščias
Krepšelis

Vermikulitas – populiarus kambarinių ir sodo augalų dirvožemio priedas, gerinantis dirvos tekstūrą, reguliuojantis drėgnumą ir taip padedantis augti sveikiems augalams. Pagrindiniai vermikulito įterpimo į dirvą privalumai yra geresnis vandens sugėrimas, sulaikymas ir dirvožemio laidumo gerinimas.

Kas yra vermikulitas?
Vermikulitas – labai lengva medžiaga. Gaunama iš žėručio, kuris susmulkinamas ir kaitinamas aukštoje temperatūroje (iki 900–1 0000C).
Vermikulitas sulaiko didelį kiekį vandens bei teigiamus jonus – magnį, kalcį, kalį, tad labia sėkmingai naudojamas kaip priedas substratams. Jis padidina substratų buferiškumą ir pagerina jų fizines savybes, atlieka aeravimo funkciją. Gryno jo, kaip substrato, auginimui, ypatingai daržovėms, naudoti nepatartina, nes jis sulaiko katijonus - taip sutrikdomas maisto elementų balansas šaknų zonoje.
Vermikulitas – sterili medžiaga, todėl patariame jį naudoti sėklų stratifikavimui, o sumaišius su durpėmis ar kita daiginimui skirta žeme - ir daiginimui.

Vermikulito naudojimo privalumai
Vermikulitas yra naudingas dirvožemio priedas dėl įvairių priežasčių:
- lengvas (ypač svarbi savybė vazoniniams augalams);
- sugeria ir sulaiko vandenį bei maistines medžiagas (jas vėtai atiduoda į dirvą);
- neutralus pH, todėl sodininkams nereikia nerimauti dėl dirvožemio rūgštingumo pasikeitimo pridedant bent kokį vermikulito.

Vermikulitą naudojimo būdai
DIRVOS DRĖGMĖS REGULIAVIMAS. Vermikulitas pridedamas siekiant pagerinti sunkios molingos ar užmirkusios dirvos laidumui (drenavimui) gerinti. Tai itin svarbu, kad išvengti užsistovinčios perteklinės drėgmės, dėl kurios atsiranda puvinys, pelėjimas, dirva nesiaeruoja. Vermikulito naudojimas gerina smėlėto - per greit drėgmę prarandančio ir jo nesulaikančio - dirvožemio tekstūrą.
SĖKLŲ DAIGINIMUI. Vermikulitas, kaip vienintelė medžiaga arba mišinyje su substratu, yra gera, lengva terpė sėkloms daiginti. Pradinėse augimo stadijose tai taip pat naudinga sodinukų vystymuisi.
VEGETATYVINIAM DAUGINIMUI. Vermikulitas - puiki terpė vegetatyvinam dauginimui (įšaknijimui).

Vermikulito naudojimas

Substrato mišinio paruošimas vazoniniams augalams: 4 dalys pasirinkto ir parduotuvėje įsigyto substrato, 2 dalys vermikulito. Jei naudojate ir perlitą, visas trsi dalis maišykite santykiu 4:1:1.
Vegetatyviniam dauginimui / įšaknijimui galite naudoti vermikulitą, kaip vienintelę medžiagą. Jei naudojate mišinyje su substratu, maišykite santykiu 1:1.
Vermikulitas yra ideali terpė svogūnėlių, šakniavaisių ir augalų laikymui žiemojimo patalpose, nes sugeria perteklinę puvimą galinčią sukelti drėmę.

Vermikulitas ir perlitas
Pradedantieji kartais painioja vermikulitą ir perlitą. Iš tiesų, abi šios medžiagos turi daug panašumų:
- jos iškasamos iš žemės;
- naudojamos kaip dirvožemio pakaitalas tiek vazoniniams augalams, tiek sodo dirvožemiui gerinti;
- abi medžiagos yra lengvos, sterilios, neutralaus pH, neturi maistinių medžiagų.
Tačiau vermikulitas ypač vertinamas dėl gebėjimo drėgmę akumuliuoti, o perlitas - dirvą aeruoti. Abiejų medžiagų naudojimas tiek kartu, tiek ir atskirai, dėl unikalių savybių yra tikrai naudingas.

Jei sėklų daiginimui reikalinga stratifikacija:

1. Sudrėkinkite vermikulitą.
2. Stratifikavimui skirtas sėklas sumaišykite su vermikulitu. Jo kiekis turi būti tris kartus didesnis už stratifikuojamų sėklų tūrį.
3. Sėklas ir vermikulitą patalpinkite į styginį maišelį (dažnai galite naudoti tą patį maišelį, kuriame sėklas ir gaunate). Maišelį užsekite, kad oras negalėtų patekti į jo vidų.
4. Maišelį laikykite nurodytą laiką šaldytuve (+2-+4C). Stratifikavimo laikas visada nurodomas daiginimo instrukcijoje.
5. Periodiškai (bent kartą į savaitę) tikrinkite, kad mišinys neišdžiūtų (tai gali atsitikti, jei maišelis nėra sandarus), neatsirastų pelėsis. Jei pastebėjote, kad trūksta drėgmės, pakartokite naudojimo instrukcijos pirmame punkte nurodytą procedūrą. Jei atsirado pelėsis, mišinį nedelsiant išplaukite po tekančiu švariu vandeniu nei toliau tęskite stratifikavimą.
6. Po stratifikavimo, sėklas atsargiai išimkite arba kartu su vermikulitu sėkite į atskirus indelius. Juos siūlome pripildyti lygiomis dalimis vermikulito ir daiginimui skirto durpių mišinio.


2023/12/20 2709

Funkciniai slapukai

Šių slapukų išjungti negalima. Jie įsimena tokius Jūsų pasirinkimus kaip kalba, prisijungimai, personalizuotas svetainės atskirų elementų vaizdavimas. Šiuos slapukus galite blokuoti savo naršyklės pagalba, tačiau be jų svetainė neveiks arba veiks netinkamai.

Analitiniai ir statistiniai slapukai

Šie slapukai naudojami marketingo ir reklamos tikslais ir būna diegiami trečiųjų šalių. Jų pagalba analizuojami Jūsų poreikiai, paieškos, kad būtų galima tiksliau pasiūlyti tai, ko ieškote. Šie gali būti išjungti Jūsų naršyklės pagalba.

Rinkodaros slapukai

Šių slapukų pagalba galima analizuoti lankytojų srautus ir navigaciją svetainėje.