0
Įsimintų sąrašas
Jūsų prekių krepšelis tuščias
Krepšelis

DYKUMŲ ROŽĖ, dar kartais vadinama Tinūtru, botaninis pavadinimas Adenium obesum.
Būdingi šio augalo bruožai - storas, sultingas kamienas ir nuostabaus grožio žvaigždės formos rožinės, raudonos ar baltos spalvos žiedai.
Gamtoje natūraliai auga vakariniuose Afrikos atogrąžų, Arabijos pusiasalio ir Tanzanijos regionuose.
Šiuos augalus lengva dauginti sėklomis, lengva ir auginti. Keletas patarimų, kaip tai daryti teisingai.

1. ŠVIESA
Dykumų rožės - Saulę mėgstantys augalai. Jei namuose neturite saulėtos palangės ar vietos, kur pakaktų natūralios šviesos, tuomet šis augalas tikrai ne Jums.
Taigi parinkkime gerai apšviestas vietas. Augalas puikiai jaučiasi tiesioginiuose Saulės spinduliuose, tačiau vasarą, ant pietinių palangių, stovint už Saulės įkaitinto stiklo, gali apdegti. Šiuo laikotarpiu augalą geriausia šiek tiek atitraukti nuo lango arba auginti lauke – saulėtoje, bet nuo vėjo apsaugotoje vietoje.

2. TEMPERATŪRA
Dykumos rožė mėgsta 20–30°C, bet pakenčia ir labai aukštą, iki 40°C, temperatūrą. Žalingiausi augalui yra dideli temperatūros svyravimai. Minimali auginimo temperatūra neturi nukristi žemiau 10 °C.

3. LAISTYMAS
Viena iš kritinių ir augalą pražudyti galinčių klaidų. Geriausias patarimas: pavasarį ir vasarą, aktyvaus augimo metu, rūpintis kaip atogrąžų augalu, rudenį ir žiemą - kaip sukulentu.
Sėkmingo Dykumos rožės auginimo paslaptis slypi tinkamame laistyme. Vegetacijos metu - nuo balandžio iki spalio - reikia reguliariai laistyti, tačiau negalime perlaistyti, reikia vengti mirkimo ir permirkimo. Kad augalas sukurtų gražiai suformuotą kamieną, turėtumėte naudoti pakartotinio laistymo metodą, kai substratas visiškai išdžiūsta. Tinūtras kaupia vandenį kamiene, ir kuo augimo sąlygos ekstremalesnės, tuo kamienas storesnis.
Laistymo dažnumas priklauso nuo aplinkos temperatūros, vazono dydžio ir augalo amžiaus, taigi ir nuo kamieno dydžio. Vanduo turi būti laistomas tiesiai į žemę arba ant padėklo, kad nesušlaptų antžeminės augalo dalys.
Kamieno stebėjimas jums suteiks daug reikalingos informacijos: jei jis tampa minkštas, tai ženklas, kad augalą reikia laistyti.
Tinūtras be vandens gali išgyventi ilgai, todėl kartais saugiau nelaistyti, nei perlaistyti, rizikuojant šaknų puviniu. 

4. TRĘŠIMAS
Reguliariai tręškite aktyviu augimo sezonu pavasarį ir vasarą. Tam tinka universalios subalansuotos trąšos, kuriose yra visos reikalingos mikro ir makro maistinės medžiagos.
Pirmasis tręšimas atliekamas pasibaigus ramybės periodui (apytiksliai balandžio mėn.).

5. ORO DRĖGNUMAS
Normaliomis sąlygomis esantis oro drėgnumas (40-55%) yra visiškai pakankamas. Pakenkti gali tik per didelė drėgmė - dėl jos lapai ima ruduoti, atsirandą rudų dėmių.

6. SUBSTRATAS AUGINIMUI, PERSODINIMAS
Substratas turi būti laidus ir neakumuliuoti drėgmės. Naudokite standartinį sukulentams skirtą mišinį. Žemės laidumą dar labiau padidinsite, jei sumaišysite su stambesnės frakcijos vermikulitu (santykis 1:4).
Arba į universalų substratą įdėkite šiek tiek perlito, kokoso pluošto ir smulkaus žvyro. Tokai sudėtis padidins auginimo substrato pagrindo vandens pralaidumą.
Reikėtų atkreipti dėmesį, kad šaknų puvinys atsiranda ne dėl per didelės drėgmės, bet dėl deguonies trūkumo. Permirkusi žemė neleidžia substratui vėdintis.
VAZONŲ TIPAI IR DYDIS
Tiks bet koks vazonas, turintis drenažo angas, jo apačioje turi būti paklotas drenažo sluoksnis iš akmenukų arba keramzito.
Atminkite, žemė moliniuose vazonuose pradžius kur kas greičiau (Dykumų Rožėms tai ir privalumas ir trūkumas). Esant aukštai temperatūrai ir daug Saulės, gali būti sunku išlaikyti augalą pakankamai hidratuotą augimo sezono metu.
Plastikiniai arba glazūruoti keraminiai vazonai drėgmę sulaiko geriau.

PERSODINIMAS
Štai keletas patarimų:
- persodindami mūvėkite pirštines;
- nesodinkite giliau nei buvo sename vazone. Atvirkščiai - sodinkite į kiek mažesnį gylį nei anksčiau, taip atidengiant šiek tiek daugiau augalo kamieno, kuris suteiks augalui įdomios išvaizdos;
- persodinant rinkitės iki trečdaliu didesnius vazonus;
- po persodinimo augalą 1-2 dienoms palikite pavėsingoje, nuo tiesioginių Saulės spindulių apsaugotoje vietoje.

7. ŽYDĖJIMAS
Paprastai žydėjimas prasideda kartais rudenį, dažniau - žiemos pabaigoje, ir tęsiasi iki ankstyvo pavasario. Žydi tik daug šviesos ir tiesioginės saulėkaitos gaunantys augalai.

8. MIEGO LAIKAS
Gamtoje šie augalai išgyvena sausą sezoną. Artėjant rudens - žiemos sezonui turėtumėte pakartoti tas pačias sąlygas. Ramybės laikotarpis paskatins žydėjimą pavasarį, paskatins augimą.
Viskas, ką jums reikia padaryti - nustoti laistyti, kol lapai pagels ir nukris. Augalas nuo to nenukentės - kamiene sukauptos drėgmės pakaks visam ramybės laikotarpiu.
Lapams nukritus, šviesos poreikis sumažėja, todėl parinkite kitą šviesią, bet be tiesioginės Saulės spindulių, vietą.
Jei augalas nedidelis ir auga mažame vazonėlyje, pakaks palaistyti kartą per mėnesį. Didesni augalai didesniuose vazonuose be vandens gali likti viso ramybės laikotarpio metu iki pavasario.
Nepriklausomai nuo augalo ar vazono dydžio, jei nuspręsite miegantį augalą laikyti vėsesnėje temperatūroje (mažesnėje nei 13°C), įsitikinkite, kad žemė sausa, nes drėgmė gali pražudyti.
Minimali laikymo temperatūra 4°C.
Ramybės periodo metu savo augalą stebėkite - jei pamatysite augimo požymių, perkelkite ant saulėtos palangės, laistykite dažniau.
Jei iki žiemos pabaigos nematysite jokių naujo augimo požymių, augalą vistiek perkelkite į šviesią ir šiltą vietą, pradėkite laistyti.

9. GENĖJIMAS
Dykumos rožę reikia genėti ne rečiau kaip kas dvejus metus, kad padidėtų ir sutvirtėtų, įgautų kompaktišką, stambią ir šakotą formą. Tai paskatins augalą ir gausiai žydėti.
Genėjimas turėtų būti atliekamas pavasarį, iškart pasibaigus ramybės periodui. Atskirų ūglių ar šakučių galiukai genimi, taip priverčiant augti naujus ir tankesnius ūglius žemiau pjūvio.
Augalas idealus bonsui formuoti. Tinkamo genėjimo dėka galite pasiekti pradinę miniatiūrinio medžio formą.
Atminkite, kad augalas turi nuodingų sulčių, todėl genėti reikia mūvint pirštines.

10. TOKSIŠKUMAS
Augalas priskiriamas nuodingiems augalams . Tiesą sakant, iš jo buvo gaminamos užnuodytos strėlės, naudojamos medžioklėje Afrikoje.
Saugokite savo augalą nuo vaikų ir naminių gyvūnėlių, nes net laižyti ar nuryti nedidelę augalo dalį gali būti pavojinga.
Laikantis visų saugumo patarimų, augalo auginima snamuose nesukels jokių problemų.

11. KENKĖJAI
Dykumos rožė gali būti pažeidžiama įprastų augalų kenkėjų. Stebėkite ir, pastebėję ligos požymių, naudokite tam skirtas gydymo ir profilaktikos priemones.
Nors Tinūtras yra atsparus ligoms ir kenkėjams, tačiau dažnai vistiek tampa voratinklinių erkučių auka. Tada tarp ūglių atsiranda ligai būdingi voratinkliai. Pastebėję kenkėjo buvimo požymius, kuo greičiau atskirkite užkrėstą augalą nuo likusiųjų. Kovai su šiais vazoninių augalų kenkėjais galime naudoti intensyvų purškimą spec. priemonėmis.

Tikimės patarimai padės tinkamai rūpintis augalu, kuris atsidėkos labai neįprasta ir dekoratyvia išvaizda, bei pačio geriausio kadro vertais nuostabiais žiedais.


Susiję produktai

Funkciniai slapukai

Šių slapukų išjungti negalima. Jie įsimena tokius Jūsų pasirinkimus kaip kalba, prisijungimai, personalizuotas svetainės atskirų elementų vaizdavimas. Šiuos slapukus galite blokuoti savo naršyklės pagalba, tačiau be jų svetainė neveiks arba veiks netinkamai.

Analitiniai ir statistiniai slapukai

Šie slapukai naudojami marketingo ir reklamos tikslais ir būna diegiami trečiųjų šalių. Jų pagalba analizuojami Jūsų poreikiai, paieškos, kad būtų galima tiksliau pasiūlyti tai, ko ieškote. Šie gali būti išjungti Jūsų naršyklės pagalba.

Rinkodaros slapukai

Šių slapukų pagalba galima analizuoti lankytojų srautus ir navigaciją svetainėje.