Sėklos luobelės šalinimas nuo daigų

Taip kartais atsitinka daigams sudygus – sėklos lukštas ar luobelė nenori skirtis su savo naujagimiu. Paprastai luobelė nukrinta, kuomet stiprūs pirmieji daigų lapai ar spygliukai tiesiog atsiplėšia nuo jos.  Tačiau ne visi daigai atrodo tam stiprūs pakankamai, o lapelių galiukus sulaikantis lukštas sulėtina augalo augimą arba gali jį visiškai pražudyti.  Čia paaiškinsime, kaip galite to išvengti.

Kodėl sėklos luobelės nenukrinta?
Niekas 100 procentų nėra tikras, kodėl taip atsitinka. Tačiau dauguma sutinka, kad sėklos luobelės pasilieka prilipusios dėl neidealių sąlygų augalams dygti.
Kai kurie žmonės mano, kad to priežastis – sėklos buvo pasėtos nepakankamai giliai. Tiesos čia yra, nes besiveržiantis aukštyn daigas, dėl pasipriešinimo ir trinties su dirvožemiu, sėklos lobelę tiesiog palieka žemėje.
Kiti teigia, jog lobelė lieka prilipusi dėl nepakankamo dirvos ar oro drėgnumo daiginimo metu. Sėklos luobelė tiesiog pridžiūsta prie gležnų pirmųjų lapelių ar spygliukų.
Kaip pašalinti pridžiūvusią sėklos luobelę?
Daugumos augalų pirmieji daigų lapeliai tokie trapūs ir gležni, kad atrodo jog kiekvienas prisilietimas gali pakenkti. Taip, tai gyvybiškai svarbiausias daigo organas. Ir tik tuo atveju, kuomet esate tikri, jog daigas pats to padaryti negalės, padėkite jam.
Vienintelis būdas – luobelę drėkinti (sudarant rasą) purškiant šiltą švarų vandenį paprasčiausiu buitiniu purkštuvu. Vanduo suminkštins lukštą ir jį pašalinti bus vieni niekai.
Bet dažniausiai rekomenduojamas būdas, nereikalaujanbtis jokių papildomų priemonių, yra Jūsų seilės. Taip, seilės! Jose esantis fermentas pasistengs lukštą suminkštinti dar greičiau ir visai nepakenks daigui.
Kokią priemonę benaudotumėte, nesistenkite lukšto atlupti jėga. Kantrybės! Drėkinkite keletą kartų.  Ir to galbūt pakaks – netrukus daigas su šia problema susitvarkys pats.
Jei to neatsitiko, dar kartą sudrėkinkite bei pabandykite luobelę pincetu ar pirštais pašalinti patys. Darykite tai labai atsargiai, neskubėkite, ir, jei reikia, vėl drėkinkite. 
Atminkite, jog pirmieji lapeliai ar spygliukai šio proceso metu negali būti pažeisti, nes visos pastangos nueis perniek ir daigas žus.
Ar galima to išvengti? Taip! Sudarykite geriausias sąlygas augalams dygti. Ir čia svarbiausia:
1. daiginkite labai šviesiose vietose, tačiau saugokite nuo tiesioginių Saulės spindulių.
2. palaikykite bent 80% (geriau dar daugiau) oro drėgnumą patalpoje, kur augalai daiginami, sėjinukai auginami.
3. žemės paviršių bei daigus retkarčiais nupurkškite šiltu švariu vandeniu.


Funkciniai slapukai

Šių slapukų išjungti negalima. Jie įsimena tokius Jūsų pasirinkimus kaip kalba, prisijungimai, personalizuotas svetainės atskirų elementų vaizdavimas. Šiuos slapukus galite blokuoti savo naršyklės pagalba, tačiau be jų svetainė neveiks arba veiks netinkamai.

Analitiniai ir statistiniai slapukai

Šie slapukai naudojami marketingo ir reklamos tikslais ir būna diegiami trečiųjų šalių. Jų pagalba analizuojami Jūsų poreikiai, paieškos, kad būtų galima tiksliau pasiūlyti tai, ko ieškote. Šie gali būti išjungti Jūsų naršyklės pagalba.

Rinkodaros slapukai

Šių slapukų pagalba galima analizuoti lankytojų srautus ir navigaciją svetainėje.